Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 27. 11. pouze ON-LINE

Dnes otevřeno: Pro dospělé: 8 - 18, Děti a mládež 8 - 17 Týdenní pracovní doba

Doporučení

pro děti
Vánoční štěňátko
Marta Knauerová
Příběh o statečném štěňátku, které se dostalo do útulku, a kde si ho vyhlídne nová rodina, přečte vaše dítko jedním dechem. Peripetie a průšvihy malého štěňátka mu budou blízké. Pozor, hrozí nebezpečí pořízení štěňátka jako nového člena rodiny.
pro děti
Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče
Michael Třeštík
Na tuto naučku jsme se vážně moc těšili. Svěží texty a překvapivé souvislosti vtáhnou do přemýšlení o architektuře opravdu i dospěláky. Rozhodně tuto knihu nepřehlédněte!
pro dospělé
Tichá noc
Mary Clark
Hledáte-li nenáročnou detektivku pro vánoční čas, zkuste Tichou noc. Je to klasika staršího data vydání. Nečejte žádný krvavý thriller. Možná se i dojmete, ale určitě si u této knihy hezky odpočinete.
pro dospělé
Srdce Evropy
Pavla Horáková
Než jsme stihli přidat doporučení na knihu Srdce Evropy, už společenský román z prostředí Vídně o hledání kořenů zmizel z regálu. Dvě hrdinky, které od sebe dělí více jak sto let, jedna učitelka a druhá holka z moravské vísky. Mají něco společné? Co ovlivňuje jejich život? Zaručujeme, že tuhle knihu neodložíte.
pro děti
Vzpoura strašidel
Jiří Holub
Vzpoura strašidel od ostříleného kastelána Jiřího Holuba byla vydána sice už v roce 2010, ale stále baví malé i velké čtenáře.
pro dospělé
Vánoce v české kultuře
Václav Frolec a kol.
Hledáte odpovědi k adventu? Zajímají vás tradiční zvyky a chcete letos pojmout Vánoce bez konzumu? Pak pro vás máme komplexně zpracovanou encyklopedii Vánoc v české kultuře.
pro dospělé
Pohodové rodičovství
Milan Studnička
Uznávaný psycholog řeší otázky výchovy na příkladech z praxe. Mnohým rodičům, kteří chvílemi tápou, může tato kniha pomoci najít cestu ke svému dítěti a otevřít nové pohledy na různé situace.
pro dospělé
Ostrov šedých mnichů
Michaela Klevisová
Česká spisovatelka Michaela Klevisová se řadí mezi stálice semilského knižního fondu. Detektivní román Ostrov šedých mnichů se odehrává v Holandsku a do poslední chbíle nebudete tušit, kdo je vrah. A to je přesně to, co u dobré detektivky hledáte!
pro dospělé
Divka pod hladinou
Jana Růžičková
Velmi dobře napsaná a čtivá kniha o nelehkých tématech. Jednotlivé příběhy dospívajících dětí, které musely vyhledat pomoc psychologa, jsou doplněny odbornými informacemi. Kniha je k vypůjčení na obou odděleních knihovny.
pro dospělé
Novinářem v Číně
Tomáš Etzler
Tomáš Etzler působí jako novinář v Číně už od roku 2006. Co za tu dobu zažil poutavě popisuje v knize Novinářem v Číně. Co jsem to proboha udělal!
pro děti
Míša a její malí pacienti
Aniela Cholewińská-Szkoliková
Míša a její malí pacienti je celá série krásně ilustrovaných příběhů pro děti od 5 do 9 let. Má-li vaše dítko rádo zvířátka, je tato knížka správná volba.
pro dospělé
Cesta k člověku
Josef Šír
Knihu doporučujeme milovníkům starých časů. 10 příběhů z Krkonoš z pera před sto lety zemřelého Josefa Šíra vás vrátí v čase.
pro děti
Pták Noh a ptáček Nožička
Daniela Fischerová, Jakub Kouřil
S knihami Daniely Fischerové nemůžete šlápnout vedle. Děti milují její příběhy. Tentokrát nás zavede do lesa za dvěma ptačími kamarády.
pro děti
Něfo
David Walliams
Rozmazlená holčička zneužívá laskavosti svých rodičů. Právě ale přišel ten správný čas na zjištění, že ne všechna přání se musí hned a bez podmínek splnit. Kniha je vhodná pro čtenáře od 9 let.
pro dospělé
Kříďák
C.J. Tudor
Pokud máte rádi thrillery a Kinga, tak určitě nepohrdnete ani prvotinou C. J. Tudor. Kříďák odkrývá tajemství z dětství a jen tak ji neodložíte.
pro dospělé
Jižní stezka
Jan Hocek
Poutavé vyprávění o cestě kolem Česka. Doporučujeme milovníkům české krajiny, architektury, dobrého jídla i tradičního nápoje - piva.
pro dospělé
Daleko od stromu
Robin Benway
Román o adopci a hledání vlastních kořenů je primárně určený dospívajícím, ale zaslouží si pozornost i dospělého čtenáře.