Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 27. 11. pouze ON-LINE

Dnes otevřeno: Pro dospělé: 8 - 18, Děti a mládež 8 - 17 Týdenní pracovní doba
26/08/2021

Nový elektronický katalog v oddělení pro dospělé

Do knihovny v červenci přibyl nový technologický pomocník NEK Profi od společnosti Tritius. „Dotykový katalog najdete u nás, na pultu v oddělení pro dospělé, a není třeba se ho bát. Rády vám s jeho obsluhou pomůžeme,“ ubezpečují knihovnice Lenka Klikarová a Jana Hudská. „Funguje na stejném principu jako obrazovky s jízdními řády ve větších městech nebo informační panely v obchodních domech,“ doplňují.

Dotykový katalog umožňuje jak vyhledávání titulů a přihlášení do čtenářského konta, tak má navíc i speciální funkci „četl/a jsem“ – po přiložení čtenářské kartičky a čárového kódu knihy pod čtecí zařízení vám sdělí, jestli jste už knihu četli. Ve „spánkovém režimu“ pomáhá s propagací a zobrazuje plakáty nadcházejících akcí. „Dodejme pouze, že jsme jedna z prvních knihoven, která dotykový katalog NEK Profi i platební bránu v rámci Tritia instalovala, a budeme velmi rády za zpětnou vazbu a vaše připomínky, třeba na email: mk@knihovnasemily.cz,“ děkují knihovnice.