Vyhledávání - kudy do toho

Hledáte konkrétní titul, knihu, časopis, noviny, nahrávku... - pak znáte některý jednoznačný identifikační údaj: jméno autora, název díla, nakladatelství nebo místo, rok vydání. Nejste-li si údajem jisti, pracujte jen s částí hledané fráze. Je-li Váš požadavek nekonkrétní, hledejte informace dle oboru. Využijte klíčová slova, postupujte od obecnějších ke konkrétnějším (např. divadlo → drama → komedie).

  1. Použijte náš ON-LINE katalog, zadejte jednoduchý dotaz do úvodního formuláře, nebo zkuste formulář pro pokročilé vyhledávání. Podrobnosti o nalezeném dokumentu podává katalogizační lístek, pod ním údaje, kde je titul k dispozici.
  2. Nenaleznete-li titul v naší knihovně a jde-li o knihu, zprostředkujeme Vám její půjčení prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby (MVS), nabízí-li tuto některá z knihoven v ČR, což zjistíte vyhledáním v souborných databázích: Jednotná informační brána (JIB), Souborný katalog ČR CASLIN, kde najdete i další odkazy na významné databáze knihovních fondů.
  3. Nepodařilo se Vám požadovaný titul najít? Připadá Vám popsaný způsob hledání složitý? Obraťte se na nás (knihovna.semily@seznam.cz)

 

Kontakt

Městská knihovna Semily, příspěvková organizace
Tyršova 49
Semily
513 01

481 622 902

IČO 00856100

    

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© Městská knihovna Semily 2015

Městská knihovna Semily - půjčování knih, časopisů, průvodců, map a audio CD, webmaster: reditelka@knihovnasemily.cz