Veřejný internet v knihovně - nová pravidla od 1. března!

01.03.2018 09:49

Z důvodu množících se problémů upravuji pravidla užívání internetu. Od 1. března je službu konající knihovník oprávněn a povinen vyžadovat uvedení jména, času příchodu a podpisu při přidělování počítače návštěvníkovi.

Nadále držíme HODINU internetu denně PRO VŠECHNY ZDARMA na pevném stolním počítači. Výjimky nejsou povoleny.

Co si od toho slibuji? Bezpečné poskytování informací z internetu všem návštěvníkům a zamezení ničení svěřeného majetku, hospodářské trestné činnosti, podvodů, sledování nevhodných stránek (a ano, sw zabezpečení máme, ale provozovatelé a návštěvníci internetu to, bohužel, dokáží obejít).

Do budoucna bude tato problematika řešena novým knihovnických softwarem, jehož uvedení plánujeme, pokud vše dobře dopadne,na druhou polovinu tohoto roku.

Děkuji za pochopení a dodržování pravidel!

Ať je knihovna opět klidným obývákem města!

Jitka Šedinová