Rok 2019 v semilské knihovně - výroční zpráva

09.03.2020 19:20

Ročně naší knihovnou projde skoro 35 tisíc návštěvníků, z toho na kulturně vzdělávací pořady pro veřejnost a školy dorazí v průběhu roku necelých 9 tisíc návštěvníků. Máme 1540 čtenářů a ti si půjčí cca 45 tisíc knih z výběru 67 tisíc knih, CD a her. Nakoupili jsem díky zřizovateli městu Semily a Libereckému kraji 2 228 knih, CD a her v hodnotě 385 750,6 Kč (vyboxovali jsme si 30% slevu u prodejců). Nejpůjčovanější knihou se staly Okamžiky Štěstí od Patrika Hartla, doprovázené knihou téhož autora Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Na pomyslné třetí příčce skončila kniha Pronásledovaní, kterou napsal Mark Edwards. Z dalších autorů na špici zůstávají dámy, Radka Třeštíková a Alena Morštajnová. Nejoblíbenějším časopisem je National Geographic. V dětském oddělení je nadále nejžádanější Deník malého poseroutky – autor Jeff Kinney a Harry Potter od J. K. Rowling, ale hned za těmito tituly je Assa Larsson a třetí díl ze série PAX Dívka ze záhrobí. Obsluhujeme 67 knihoven na okrese Semily. V uplynulém roce bylo do 52 venkovských knihoven distribuováno celkem 323 souborů s 10.677 svazky převážně nových knih (159,35 knihovních jednotek na 1 obsluhovanou knihovnu). Hodnota distribuovaných knih činila 2.278.148,62,- Kč. Dlouhodobě podporujeme výstavbu nové budovy Městské knihovny A. Marka v Turnově, přemístění knihovny v Harrachově do vhodnějších prostor a držíme pěsti při zlepšování podmínek Městské knihovny Jaroslava Havlíčka v Jilemnici. Knihovna není jen o statistice návštěvnosti a financích, ale hlavně je o lidech - knihovnících a čtenářích, knihách a milém prostředí. Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se brzy v knihovně na viděnou!

Celou výroční zprávu 2019 včetně rozpisu akcí najdete zde!