Ptáte se knihovny (stav k 25. 3.)

25.03.2020 11:57

Ptáte se knihovny?!
1. Máte otevřeno? Ne, nemáme. Budova Jitřenky je uzavřena.
2. Jste v práci? Ano, jsme. Snažíme se minimalizovat kontakt mezi sebou. Každý pracuje na svých úkolech (nyní jeden probírá regály, druhý škrtá v seznamech úbytky knih, třetí knihy balí, čtvrtý řeší objednávky nových knih, pátý ukládá nové knihy do systému, šestý štítkuje, sedmý a osmý uklízí, devátý píše příspěvek na web :-)).
3. Můžeme vám knihy, které máme doma, vrátit? Nyní knihy zpět do knihovny na základě doporučení nepřijímáme. Všechny výpůjčky jsou prodlouženy do poloviny dubna, pak uvidíme. Vir se na papíru udrží podle výzkumu až pět dní. Nejdříve proto musíme, vylčenit místo, kam je dát do karantény, knihy vydezinfikovat a dát do regálu, viz příloha, takže nejdříve musíme sehnat zásobu dezinfekce podle WHO a ochranných pomůcek. O otevření, potažmo možnosti vracet alespoň knihy do biblioboxu, vás budeme informovat.
4. Dubnové akce knihovny - pracujeme na jejich přesunutí. Např. Mgr. Vacková přijede 5. listopadu mluvit o Rizicích vývoje řeči a jeho dopadu na čtení.
5. Bude burza knih alespoň v dubnu? Netušíme! Vzhledem k počtu vyřazených knih z fondu bude ale nabídka opravdu široká a je na co se těšit!
6. Rozvoz knih - na základě doporučení je nyní rozvoz knih pozastaven!
7. Šijete jako v jiných knihovnách roušky? Ne, nešijeme. Šití roušek se věnují některé z knihovnic ve svém osobním volnu, řada roušek distribuovaných městem či okolní obcí prošla rukama knihovnice.
8. Nemám, co číst, poraďte mi! Kniha je aktuálně věc zbytná, přesto milá. Každý určitě máme doma knihu, na kterou se dlouho chystáme a nebyl čas si ji přečíst, tak možná právě teď přišel. Zároveň můžete využívat e-knih z našeho katalogu, od zítra je navýšen počet knih na šest titulů za měsíc. Sledujte náš fcb, sdílíme tipy na volně stažitelné zdroje.
 
Děkujeme za dosavadní přízeň, přejeme hodně sil do dalších dní, buďte na sebe i své okolí opatrní, a těšíme se snad brzy na viděnou!
 
(aktuální stav k 25. březnu)

 

Zpět

Kontakt

Městská knihovna Semily, příspěvková organizace
Tyršova 49
Semily
513 01

481 622 902

IČO 00856100

    

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© Městská knihovna Semily 2015

Městská knihovna Semily - půjčování knih, časopisů, průvodců, map a audio CD, webmaster: reditelka@knihovnasemily.cz