Na semilském nádraží si můžete půjčit KNIHU DO VLAKU

06.10.2015 12:16

Dobrá zpráva pro cestující - čtenáře:

Knihu do vlaku si můžete půjčit na nádraží zdarma

Také si na svých cestách rádi čtete a před čtečkami preferujete klasickou tištěnou knihu? Pokud ano, máme pro Vás dobrou zprávu. Semilská knihovna se v říjnu připojí k projektu Městské knihovny Mikulov a Českých drah a do čekárny semilského nádraží umístí veřejnou knihovnu. Mezi nimi si cestující mohou zvolit kteroukoli knihu, zdarma si ji vypůjčit a přečíst si ji třeba ve vlaku. Projekt s názvem "Kniha do vlaku" si klade za cíl nenásilně rozšířit mezi lidmi čtenářství a kladný vztah ke knihám. Nádražní knihovna bude poprvé naplněna ve středu 14. října.

A na jakých principech je vlastně celý projekt postaven? Pravidla půjčování jsou zcela jednoduchá. Cestující si zdarma vybere z nabídky vyřazených titulů knihu dle svého vkusu a vezme si ji s sebou do vlaku. Po přečtení ji může vrátit zpět na místo nebo zařadit do podobné nádražní knihovny ve městě, které je do projektu rovněž zapojeno. Všechny knihy jsou navíc opatřeny štítkem s e-mailovou adresou, na kterou mohou cestující poslat zprávu o tom, kam až společně s knihou docestovali.

Pokud si čtenář příběh natolik oblíbí, že se nebude chtít nové knihy vzdát, může ji vyměnit za jakoukoli knihu ze své domácí knihovny, která v nádražní knihovničce nahradí tu, kterou si původně půjčil.

"O zapojení do projektu Kniha do vlaku jsme uvažovali hned po jeho vzniku v Mikulově" říká Alena Matěchová, ředitelka Městské knihovny v Semilech. "Nechali jsme ho chvíli „uležet“ a nyní, kdy se bude nádraží otevírat po rekonstrukci, se nám otevření nádražní knihovničky jeví jako dobré načasování. A protože máme mnoho knih, které nám přináší naši čtenáři jako dary, abychom si je zařadili do fondu či nabízeli na pravidelné burze knih, nemáme problém vybrat několik desítek titulů pro založení nádražní knihovny. Knihy budeme samozřejmě pravidelně doplňovat, takže čtenáři nemusí mít strach, že by ve vlaku po čase neměli co číst." dodává Matěchová.

Projekt Kniha ve vlaku vznikl ve spolupráci Městské knihovny Mikulov a Českých drah, první nádražní knihovna byla otevřena v červnu t.r. Do konce roku by se do projektu mělo zapojit na 40 českých knihoven. Sdílení použitých knih je novým trendem, například formou pouličních knihoven.

Zpět

Kontakt

Městská knihovna Semily, příspěvková organizace
Tyršova 49
Semily
513 01

481 622 902

IČO 00856100

    

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© Městská knihovna Semily 2015

Městská knihovna Semily - půjčování knih, časopisů, průvodců, map a audio CD, webmaster: reditelka@knihovnasemily.cz