Prodloužení nouzového stavu do 30. dubna a semilská knihovna

07.04.2020 17:47

Vážení čtenáři, 

nouzový stav byl dnes prodloužen do 30. dubna 2020. 

Co to znamená pro vás, naše čtenáře? Knihovna zůstává bohužel nadále uzavřena, půjčování a vracení knih není v tuto chvíli z důvodu opatření proti šíření nákazy možné. Knihy, prosím, ponechejte prozatím u sebe doma, až to bude možné, vyzveme vás k vrácení knih do biblioboxu. 

Pro pracovníky knihovny platí stávající režim, kdy v maximální míře omezujeme možnosti potkání se na pracovišti. Nadále probíhá aktualizace knihovního fondu, vyřazování, oprava záznamů, objednávání a katalogizace nových knih. Výjezdy do okolních knihoven v okrese Semily, donášková služba a instalace regálu v rámci projektu "Kniha do vlaku" jsou na základě doporučení Národní knihovny ČR z rozhodnutí ředitelky zakázány. 

Skončila Vám v uplynulých dnech platnost registrace do knihovny a rádi byste si půjčili e-knihu z naší databáze od e-Readingu? Stačí napsat email na: knihovna.semily@seznam.cz a my vám přístup do té doby, než bude otevřená knihovna, obnovíme! Za měsíc si můžete půjčit až 6 titulů! Další on-line knihy zdarma najdete na odkazu: https://protiviru.knihovny.cz/. Směle do toho!

Máte-li radši audioknihy a mluvené slovo, zkuste pohledat na YouTube.cz autorská čtení nebo se přidejte do skupinky Čtením proti nudě https://www.facebook.com/groups/241336787266830.

Pokud nejste fanoušky e-knih ani audioknih, objednejte knihu on-line u svého knihkupce či nakladatele, většina poskytuje slevy či dopravu zdarma! Podpoříte tím český knižní trh, který podobně jako jiná odvětví prochází těžkou zkouškou a vznikají nové kampaně a sbírky na podporu spisovatelů, nakladatelů a knihkupců, např. kampaň #kupknihu : 

https://www.czechlit.cz/cz/kup-knihu-a-zachranis-nakladatele/?fbclid=IwAR3kh2DQUEnlqwh6JApLjgs0QBjwAspOA9Z9dXbFGlF4AyE77SMfyIjUXlI

Svět knihy, s.r.o. ve spolupráci s iniciativou #kulturažije odvysílá na Mall.tv ve 30minutovém formátu čtení významných českých autorů. Projekt startuje již zítra, tj. ve středu 8. dubna ve 14:00. Výtěžek ze čtení autorů bude dle sdělení pořadatelů veletrhu Svět knihy využit dvěma způsoby. Polovina částky bude určena samotným autorům, druhá polovina poputuje na nákup knih českých spisovatelů a knih z produkce menších nakladatelů, které současná situace ohrožuje nejvíce. Knihy budou v rámci této kampaně #kupmiknihu následně distribuovat seniorům, dětem v ústavní péči nebo například osamělým lidem v karanténě. Přispět a vidět čtení můžete zde:

www.donio.cz/svetknihy

https://www.mall.tv/svet-knihy

Věřte, moc se nám po vás stýská a těšíme se, až se (třeba v květnu?) uvidíme! S přáním pevného zdraví a hodně sil za kolektiv semislké knihovny J. Šedinová

Zpět

Kontakt

Městská knihovna Semily, příspěvková organizace
Tyršova 49
Semily
513 01

481 622 902

IČO 00856100

    

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek:

© Městská knihovna Semily 2015

Městská knihovna Semily - půjčování knih, časopisů, průvodců, map a audio CD, webmaster: reditelka@knihovnasemily.cz