Ocenění paní knihovnice Růženy Buchtové - Seniorka roku

17.10.2019 15:33

Paní Růžena Buchtová pracovala řadu let v Městské knihovně v Semilech. Mnoho čtenářů si ji vybaví v oddělení pro děti, následně pak v oddělení pro dospělé. V úterý 15. října obdržela u příležitosti Mezinárodního dne seniorů ocenění z rukou předsedkyně Krajské Rady seniorů Libereckého kraje Miroslavy Palečkové. S gratulací a drobnými dárky se připojil také náměstek hejtmana Pavel Svoboda s místostarostou Semil Tomášem Sáblem. S knihovnou totiž paní Buchtová aktivně spolupracuje i po odchodu do důchodu. Před několika lety oslovila veřejnost dříve narozených s nabídkou kurzu trénování paměti. Tyto kurzy pod hlavičkou knihovny nabízí již více než šest let. O tom, že se jí v rámci kurzů podařilo mezi účastníky navodit vynikající vztahy svědčí i to, že úspěšní frekventanti kurzu se schází i nadále v rámci Klubu absolventů trénování paměti. Tento klub pro své členy organizuje sportovní, turistické i kulturní akce a přispívá aktivizaci seniorů ve městě. Paní Buchtová se neomezuje pouze na Semily, ale přednášky pořádá i v jiných regionech. Nově kurzy probíhají i v Jilemnici. Paní Buchtová je také jednou z dam, které pravidelně v listopadu v knihovně chystají prodejní výstavu patchwork. Již nyní si do diářů můžete poznamenat vernisáž ve čtvrtek 14. listopadu od 18 hodin. Moc gratulujeme, Růžena Buchtová, a těšíme se na další spolupráci!

www.kraj-lbc.cz/bohus-matus-zazpival-i-seniorum-v-nbsp-semilech-n928902.htm?fbclid=IwAR2RhYkSOuzRqdq1mPtj_9Qm0LP3j6CithbpCw0XVWsU_likTjA1SpRASIg