Březen měsíc čtenářů v semilské knihovně

V letošním roce je březen měsícem čtenářů již po desáté a v Městské knihovně Semily bude tentokrát zasvěcený především dětem.

První březnový týden ve znamení jarních prázdnin ještě dobíhá soutěž na pokračování s obrázkovými pohádkami. Ti, kdo splnili všech pět kol soutěže, budou po prázdninách pohádkově odměněni v oddělení pro děti a mládež. Zbrusu nová čtenářská soutěž na sebe nenechá dlouho čekat!

Ve čtvrtek 14. března pokřtí knihovna svou novou knížku „Objevuj Semily s Krákorkou“. Akce proběhne od 17 hodin v oddělení pro dospělé a vítány jsou především všechny děti ve věku 4 – 10 let, na něž budou v knihovně čekat hravé aktivity.

Ani dospělí čtenáři nepřijdou zkrátka, na pultu na ně čeká výstava knih a mini dotazník věnovaný spokojenosti čtenářů se semilskou knihovnou. Zároveň budeme odměňovat jednoho ze zástupců čtenářů – tentokrát muže. Podmínkou je aktivní přístup ke čtení a knihovně v předchozím roce.

Ve čtvrtek 21. března od 17 hodin hostí knihovna přednášku Šárky Čivrné na téma „Jak se stravovat při onemocnění štítné žlázy“. Dozvíte se, čemu se vyhnout při nedostatečné funkci štítné žlázy a co je naopak vhodné jíst.

V pátek 22. března od 8 do 17 hodin proběhne ve vestibulu Jitřenky jarní burza knih. Nabídka bude opět bohatá, ceny nízké.

Březen měsíc čtenářů uzavře již tradiční Noc s Andersenem; tajuplný večerní program s přespáním v knihovně pro věrné dětské čtenáře. Akce proběhne v pátek 29. března 2019.

Otevírací doba o jarních prázdninách zůstává beze změny.

Pozor! Ve čtvrtek 14. března je ve všech odděleních knihovny otevřeno pouze do 15 hodin.

KDY DO KNIHOVNY*:

dospělí děti
pondělí 9-17 12-16
úterý zavřeno zavřeno
středa 9-19 12-17
čtvrtek 9-17 12-16
pátek 9-17 12-16
sobota 9-11 zavřeno
neděle zavřeno zavřeno

* v době státních svátků zavřeno
* před školními prázdninami zveřejňujeme aktuální půjčovní dobu

dospělípondělí9 - 17úterý  zavřenostředa 9 - 19čtvrtek9 - 17pátek9 - 17sobota9 - 11nedělezavřeno