Semily čtou – knižní koutek na úřadě

Semilská knihovna ve spolupráci s městským úřadem připravila pro klienty úřadu malé překvapení. Knižní koutek „Semily čtou“ byl spuštěn právě dnes u příležitosti Světového dne knihy a autorského práva 23. dubna, což je den, kdy si připomínáme výročí úmrtí Miguela de Cervantese, Williama Shakespeara a Gacilase de la Vegy.

Čekáte na úřadě, rádi čtete a zrovna nemáte žádnou knihu při sobě? Využijte knižní koutek, který je umístěn v přízemí nové radnice VISTA, hned za dětským koutkem. Pravidla půjčování jsou jednoduchá. Klient úřadu si vybere z nabídky titulů knihu dle svého vkusu a vezme si ji. Začít číst může při čekání na vyřízení, ale dočíst pak až v klidu domova či v parku. Po přečtení může klient knihu vrátit zpět na místo na úřadě nebo zařadit do regálu v přízemí knihovny. Pokud se čtenář nebude chtít knihy vzdát, což se může stát, může ji vyměnit za jakoukoli knihu ze své domácí knihovny.

„Sdílení použitých knih je novým trendem. V tomto případě knihy zpříjemní čas strávený na úřadě,“ říká starostka Bc. Lena Mlejnková. "S myšlenkou zřízení knižního regálu přišla paní starostka Mlejnková a my jsme ji uvítali," uvádí Jitka Šedinová, ředitelka Městské knihovny v Semilech, příspěvkové organizace. „Zaměstnanci úřadu připravili technické zázemí a my jsme postupně sesbírali zajímavé tituly, ať vyřazené či darované, označili je a připravili do knižního koutku. Knihy a časopisy budeme samozřejmě pravidelně doplňovat!"

Knižní koutek „Semily čtou“ na městském úřadě není prvním místem, kde si můžou semilští zdarma najít svou knihu pro ukrácení čekání. Již od roku 2015 úspěšně provozuje semilská knihovna obdobný koutek na nádraží v rámci republikového projektu „Kniha do vlaku“. Oba dlouhodobé projekty podporují čtenářství a kladný vztah ke knihám.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli koutek zrealizovat a vám, čtenářům, přejeme pohodové čtení!

POZVÁNKA NA KURZ EMOČNÍ INTELIGENCE

KDY DO KNIHOVNY*:

dospělí děti
pondělí 9-17 12-16
úterý zavřeno zavřeno
středa 9-19 12-17
čtvrtek 9-17 12-16
pátek 9-17 12-16
sobota 9-11 zavřeno
neděle zavřeno zavřeno

* v době státních svátků zavřeno
* před školními prázdninami zveřejňujeme aktuální půjčovní dobu

dospělípondělí9 - 17úterý  zavřenostředa 9 - 19čtvrtek9 - 17pátek9 - 17sobota9 - 11nedělezavřeno

<< 36 | 37 | 38 | 39 | 40 >>

Uvítali byste literární soutěž pro dospělé?