Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 27. 11. pouze ON-LINE

Dnes otevřeno: Pro dospělé: 8 - 18, Děti a mládež 8 - 17 Týdenní pracovní doba
26/08/2021

Platba čtenářských poplatků přes internet

Novinkou letošního léta je platba čtenářských poplatků kartou přes internet. Online čtenářské konto tak nově neslouží jen pro prodloužení výpůjček, rezervacím či informacím o registraci, ale slouží i k platbě poplatků. Není třeba si pamatovat číslo účtu, variabilní symbol a psát email o platbě. Nyní se stačí pouze přihlásit do konta čtenáře, kliknout na moje poplatky a zde dluh na registraci pomocí karty uhradit, podobně jako při online nákupu. Minimální výše platby je 30 Kč. https://semily.tritius.cz/

Mateřským školkám chystáme nejméně dvakrát ročně pohádkový program založený na novém knižním titulu. Během besedy si čteme, sledujeme příběh, hrajeme si, povídáme, zpíváme. Děti se seznamují s knížkami a zábavnou formou se dozvídají o životě a o našem světě také něco nového.

Programy pro základní školy sestávají z dílen čtení, tematických besed (hrajeme si s poezií, naučnou literaturou, učíme se používat on-line katalog, apod.) a besed postavených na zajímavém současném knižním titulu, v němž sledujeme příběh, povídáme si a plníme úkoly založené převážně na metodách kritického myšlení. Prvňáčky zveme na Slavnost slabikáře, při níž jsou slavnostně pasováni na čtenáře a získávají jedinečnou knížku a poukaz na roční registraci do knihovny.

Střední školy se mohou objednat na informační lekci, která probíhá v oddělení pro dospělé. Naučí se orientovat v knihovním fondu a vyhledávat v katalogu.