Výstava k 110. výročí narození Jaroslava Foglara

31.10.2017 21:50

V prostorách semilské knihovny najdete od 1. listopadu úžasnou výstavu k 110. výročí narození Jaroslava Foglara, významného českého spisovatele literatury pro mládež, redaktora dětských časopisů a zážitkového pedagoga.

Jaroslav Foglar se narodil 6. července 1907, na Novém Městě pražském, v Benátské ulici číslo 3. Byl to významný český autor knih pro mládež, jež pod svou skautskou přezdívkou Jestřáb vedl prakticky téměř celý svůj život (60 let) chlapecký (zpočátku klasický skautský) oddíl, Pražskou Dvojku. Nejvíce je znám jako autor příběhů chlapeckého klubu Rychlých šípů nebo knih Hoši od Bobří řeky, Přístav volá nebo Chata v Jezerní kotlině.

Přijďte si prohlédnout do oddělení pro dospělé výstavu zapůjčenou od Sdružení přátel Jaroslava Foglara, zavzpomínat si nebo ukázat svým potomkům, kdo je to JAROSLAV FOGLAR. Srdečně zveme!