Výběrové řízení - knihovník/knihovnice oddělení pro děti a mládež

11.03.2015 08:58

Městská knihovna Semily

vyhlašuje výběrové řízení

na místo knihovníka/knihovnice oddělení pro děti a mládež

předpokládaný nástup: 1. 5. 2015

Charakteristika činnosti oddělení:

• samostatně zajišťuje výpůjční služby a chod oddělení knihovny s univerzálním fondem
  • samostatně zajišťuje knihovnické, bibliografické a informační služby
  • samostatná katalogizace podle stanovených metodik
  • aktualizace a profilování knihovního fondu
  • provádí ochranu, údržbu, zařazování a revizi knihovního fondu
  • navrhuje, zajišťuje a realizuje besedy, workshopy a knihovnické lekce pro mateřské a základní školy v Semilech a školy okolních obcí
  • spravuje internetové stránky dětského oddělení
  • spolupracuje s dalšími kulturními organizacemi města
  • zajišťuje všemi způsoby a formami propagaci oddělení knihovny
  • podílí se na instalaci, přípravě, propagaci a zajištění kulturních akcí pro veřejnost
  • zajišťuje veškeré pokladní služby oddělení (hmotná odpovědnost za pokladní hotovost)
  • vede podklady pro statistický deník organizace
  • vytváří články do regionálních periodik

Požadavky:

• SŠ nebo VŠ knihovnické nebo pedagogické vzdělání
  • orientace v české a světové literatuře pro děti a mládež, přehled o knižní produkci
  • výborná znalost české gramatiky
  • pokročilá počítačová a informační gramotnost (znalost programů MS Office), znalost práce s internetem
  • dobrá rétorická dovednost, vztah k dětem, kreativita a organizační schopnosti, ochota vzdělávat se
  • pracovní doba se zajištěním výpůjční doby dětského oddělení, tj. jednou týdně do 17 hodin
  • časová flexibilita
  • účast při zajišťování besed, výstav a ostatních akcí do pozdních odpoledních hodin nebo na víkendových akcích pro dětské oddělení (Noc s Andersenem, Den pro dětskou knihu apod.)

Výhodou:

• praxe v oblasti knihovnictví a práce s dětmi
  • výborný písemný a ústní projev
  • znalost anglického případně německého jazyka na komunikativní úrovni
  • znalost knihovních systémů

Nabízíme:

• úvazek 100%
  • zajímavou a kreativní práci v příjemném prostředí veřejné knihovny v centru města
  • možnost seberealizace a dalšího vzdělávání (školení, semináře, workshopy atd.)

V případě vážného zájmu zašlete do 25. 3. 2015 do 12:00 přihlášku na e-mailovou adresu reditelka@knihovnasemily.cz nebo ji doručte na adresu:

Městská knihovna Semily, Tyršova 49, 513 01 Semily

Označení: „Výběrové řízení – knihovník“

Náležitosti přihlášky:

• jméno, příjmení,
  • datum a místo narození,
  • státní příslušnost,
  • místo trvalého pobytu,
  • číslo občanského průkazu,
  • e-mailová adresa,
  • telefonní spojení,
  • datum a podpis uchazeče.

K přihlášce doložte:

• strukturovaný životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních, o odborných znalostech a dovednostech, včetně znalostí týkajících se knihovnictví
  • prostou kopii dokladu o dosaženém vzdělání (ověřenou budeme požadovat až po případném přijetí)
  • návrh interaktivní besedy na téma JARO pro malé čtenáře - 3. třída.

Výběrové řízení se bude konat

v dopoledních hodinách dne 7. 4. 2015 v Městské knihovně Semily.

Zúčastní se ho podle došlých přihlášek vybraní uchazeči, kteří budou splňovat zadané požadavky. Přesný čas jim bude sdělen telefonicky a e-mailem (na kontakty uvedené v přihlášce).

Zasláním přihlášky do výběrového řízení společně s výše požadovanými materiály dává uchazeč souhlas s využitím osobních údajů v nich obsažených pro vnitřní potřebu vyhlašovatele.

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení je zveřejněno na stránkách knihovny www.knihovnasemily.cz a na elektronické úřední desce města na internetové adrese: www.semily.cz.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit bez uvedení důvodu toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu nebo nevybrat žádného z uchazečů.

V Semilech dne 10. 3. 2015

Alena Matěchová