Týden knihoven v Semilech

29.09.2017 15:05

Týden knihoven v semilské knihovně

Pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol jsme připravili ve spolupráci se spolkem Storytelling představení Zrezivělé dětství.

Může dětství zrezivět? Pokud ze dne na den zmizí z našeho života milovaná bytost, pak
se strojek v hodinkách dětství zasekne a všechno je najednou jiné. Vyprávění o dětech,
jejichž rodiče se v 50. letech 20. století stali obětí politických procesů. O jejich dětských
snech a přáních a o tom, jak jiný je svět, do kterého jsme se narodili my.
Vypravěčská inscenace je složena ze skutečných příběhů a vykresluje dobu podle vzpomínek
pamětníků takovou, jaká doopravdy byla. Vypravěčky zavedou studenty do prostředí
nesvobody a představí pocity podobně starých i mladších dětí z doby 50. let 20. století.
Studenti tak budou mít možnost prostřednictvím osudů neznámých hrdinů lépe porozumět
tomu, jak vypadal život v době totality, a porovnat ho s tím, co znají dnes v demokratické
zemi. Inscenace vznikla ve spolupráci se spolkem Dcery 50. let. ředstavení je pro žáky zdarma v rámci projektu Příběhová knihovna III podpořeného dotací z K21 od Ministerstva kultury ČR.

Děkujeme všem školám, které reagovali na výzvu a ve dnech 2. - 3. října zavítají do budovy Jitřenky. Již máme plně obsazeno a těšíme se na vás.

A již tradičně jsme v rámci Týdne knihoven zavedli amnestii na pokuty, takže směle vracejte zapomenuté knihy, a pro nové čtenáře máme registraci na rok zdarma, tak přijďte! Jsme tu pro vás!

Více zde: http://detske.knihovnasemily.cz/aktuality-2014/tyden-knihoven-v-semilske-knihovne/

snech a přáních a o tom, jak jiný je svět, do kterého jsme se narodili my.

Veřejnost srdečně zveme na autorské čtení paní spisovatelky Danky Šárkové, které se uskuteční ve středu 4. října od 17 hodin.