KŘEST knihy písňových textů Jiřího Varana Hlůže - STEJNÉ VEČERY

29.05.2014 10:45

"Jedná se o texty autora, jemuž byla tužka psychologem, když opojen vínem sedával v iluzích a z grafitové dráhy vytvářel si svět."

SOBOTA 21. června v 18 hodin, sál kina Jitřenka

Křest sbírky písňových textů autora Jiřího Varana Hlůže. Ty vznikaly v letech 2006 - 2012 pro semilskou kapelu Hangover Painters, v níž byl autor bubeníkem. Ve sbírce jich naleznete přes čtyřicet. Doplněny jsou o ilustrace Netty Hanušové. Základním tématem textů je vztah. Ať už dvou lidí, člověka ku společnosti nebo k sobě samému. Jsou o hledání a velmi častém nalézání něčeho, co jste vůbec nehledali. Jsou o zkušenostech z chutnání světa. Jsou o nečekaných změnách ze dne na den. Jsou o rozhodnutích, která doutnají roky pod povrchem a pak padnou rychle, jako ostří sekery.

Součástí křtu bude koncert kapely Hangover Painters. V současnosti neexistující uskupení se sejde v unikátním složení. Zazní skladby napříč kapelní historií - od Zlé, rozmazlené, votravné holky až po Dárek.