Dnes otevřeno: Pro dospělé: 9 - 17, Děti a mládež 12 - 16 Týdenní pracovní doba
úterý 11/06 17:00

Křest knihy Bojovníci světla semilské Aleny Balcarové

Máte-li rádi mytologii, historii a období Slovanů, nesmíte minout novou knihu místní začínající spisovatelky Aleny Balcarové, která v těchto dnech vychází v renomovaném nakladatelství Bor.

Věčný boj slunce a temnoty započal již při samotném stvoření světa a dodnes se odráží nejen na obloze, ale také v každém lidském srdci. Ochránci, kteří přislíbili svou věrnost ochraně světla lidských srdcí, udatně bojují proti temným stínům. Svou moc jim propůjčilo samo slunce. Jsou to bojovníci světla z řad bojového oddílu mocných světlobohů, odvážných větrobohů a spravedlivých bohů smrti.

Nová kniha Bojovníci světla nenabízí jen jejich přehled, ale také představuje dodnes zachované zvyklosti, o nichž často nemáme ani ponětí, a je tak vhodná nejen pro běžného čtenáře, ale také pro žáky základních škol, zejména při začleňování mytologie a kultury do výuky.

Autorka Alena Balcarová se narodila v roce 1998 nedaleko semilského údolí, kde také vyrůstala a kde se ve škole setkala s krásou českého jazyka. Tato záliba ji vedla i k vlastní tvorbě a ke studiu filologie na Technické univerzitě v Liberci. Zde si uvědomila, že o poklady jazyka je potřeba se podělit, a tak tam pokračovala také ve studiu Učitelství se zaměřením na český jazyk a společenské vědy. V současné době je učitelkou 1. třídy, v níž se snaží zvědomovat nejen jazykové, ale také kulturní dědictví, které vedlo též k tvorbě knížečky Bojovníci světla.

Přijďte začínající autorku podpořit na křest knihy. Při líbivých tónech flétny si přečteme ukázku z knihy a společně ji popřejeme spoustu čtenářů. Jednou z kmoter bude znalkyně místní regionální literatury a pověstí, vysokoškolská pedagožka a nakladatelka paní Dr. Eva Koudelková.